Jistě víte, že i psi mohou být alergičtí. Nejčastější alergií u psů je právě ta potravinová. Jak ji řešit? Jednoznačnou odpovědí jsou hypoalergenní granule pro psy a my vám v tomto článku představíme 5 tipů na nejlepší granule pro alergické psy.
Jak poznat potravinovou alergii u psa
Ptáte se, jak poznáte potravinovou alergii u psa? Alergie na granule se pozná především podle těchto příznaků:
- Svědění a škrábání,
- začervenání kůže,
- zánět uší,
- zažívací problémy,
- zvracení,
- průjem,
- nadměrné lízání tlap,
- ztráta srsti,
- ztráta hmotnosti.
Většinou se však jedná o alergii na nějakou složku granulí. Pro další podrobnosti o potravinové alergii u psů si přečtěte náš článek.
TIP: Naučte se správně číst ve složení granulí.
Jak vybrat granule pro alergického psa
Ze všeho nejdříve musíte identifikovat, co alergii vašemu mazlíčkovi způsobuje. Nejčastější potravinové alergie jsou na:
- Luštěniny,
- obiloviny,
- sóju,
- brambory,
- mléčné výrobky,
- vajíčka,
- ryby,
- drůbež,
- hovězí maso,
- kuřecí maso.
Pokud tedy identifikujete alergen působící potíže, pak psovi vybírejte takové granule, které neobsahují konkrétní složku. Alergen můžete odhalit buďto vylučovací metodou nebo testem na alergie u veterináře.
Nejlepším řešením pro alergické pejsky jsou však hypoalergenní granule. Ty jsou vyráběné většinou bez obilovin a dalších kritických složek, které by psům mohly způsobovat potíže. Hypoalergenní krmiva jsou vhodná pro všechny alergické psy i pro ty s citlivým trávením.
TIP: Přečtěte si článek o nejčastějších alergiích u psa.
Nejlepší granule pro alergické psy
I hypoalergenních granulí existuje celá řada a může být náročné z nich vybrat ty nejlepší granule pro vašeho mazlíčka. Abychom vám to ulehčili, tak jsme pro vás vybrali 5 tipů na nejlepší granule pro alergické psy.
TIP: 6 tipů, jak vybrat nejlepší granule pro psy
1) Nejprodávanější hypoalergenní granule u nás: Jehněčí granule bez obilovin (Marp Holistic)
Jehněčí granule od značky Marp mají skvělou jedno-proteinovou recepturu, která je vhodná i pro psy s potravinovými alergiemi. Obsahují jehněčí maso, jehněčí tuk a pivovarské kvasnice pro podporu trávení. Psům velmi chutnají a jsou dobře stravitelné. Granule jsou vhodné pro všechny psí plemena i věkové kategorie.
2) Best-seller: Jack Rabbit Adult králičí s brambory a batáty (Wolfsblut)
Dalším skvělým tipem na granule pro alergické psy jsou JACK RABBIT Adult KRÁLIČÍ s brambory a batáty od značky Wolfsblut.
Chutné krmivo je vhodné pro alergické nebo intolerantní pejsky. Je bez obilovin a vyrobené výhradně na přírodní bázi. Podporuje zejména imunitní systém a zdravou střevní flóru. Je proto vhodné pro dospělé psy všech plemen i pro pejsky s citlivým zažíváním.
TIP: Může pes jíst šunku? Zjistěte, proč to není bezpečné
3) Nejlepší granule bez sóji, laktózy a kuřecího glutenu: krůtí granule bez obilovin (Doxneo)
Kombinace čerstvé a sušené krůty, žádné obiloviny nebo umělé konzervanty. To je vylepšená receptura krmiva Doxneo s krůtou. Složení je velmi jednoduché, neobsahuje kuřecí bílkovinu. Vyšší množství bílkovin zajistí psovi vysokou vitalitu. Složení je navíc obohacené o brusinky, které mají celou řadu pozitivních přínosů pro organismus a jsou považované za superpotravinu. Tato receptura je určená pro štěňata i dospělé psy.
4) Nejlepší granule bez kuřecího masa: Pacific Stream (Taste of the Wild)
Dalšími vhodnými granulemi pro alergické psy jsou granule Pacific Stream od značky Taste of the wild. Tyto granule neobsahují obiloviny a kuřecí maso. Za to obsahují losos, mořské ryby, ovoce a zeleninu. Granule jsou dále bohaté na omega-3 mastné kyseliny a probiotika, proto jsou skvělou volbou i pro pejsky s problémovou kůží a srstí.
5) Ultraprémiové krmivo s voňavým kachním masem (Marp Variety Countryside)
Ultraprémiové kompletní krmivo s voňavým kachním masem vhodné pro všechny psí gurmány. Marp Variety Countryside potěší vašeho pejska skvělou kachní chutí.
Řada variety obsahuje jeden druh živočišných bílkovin vždy v kombinaci čerstvého a sušeného masa. Jako příloha je použita hnědá rýže a rýže, které jsou pro psy lehce stravitelné. Díky tomu, že je krmivo bez lepku, je vhodné i pro psy s citlivým zažívám a potravními alergiemi.
Zdroje:
ROUDEBUSH, PHILIP; GROSS, KATHY L.; LOWRY, STEPHEN R. Protein characteristics of commercial canine and feline hypoallergenic diets. Veterinary Dermatology, 1994, 5.2: 69-74.
CARLOTTI, Didier N.; REMY, Isabelle; PROST, Christine. Food allergy in dogs and cats. A review and report of 43 cases. Veterinary Dermatology, 1990, 1.2: 55-62.
BEYNEN, Anton C. Hypoallergenic petfoods. Creature Companion. Dec, 2014, 54-55.
BEYNEN, Anton C. Hypoallergenic dog foods: supply and demand overwhelm need. All About Feed, 2015, 23.9: 34.
WILLS, J.; HARVEY, R. Diagnosis and management of food allergy and intolerance in dogs and cats. Australian veterinary journal, 1994, 71.10: 322-326.